Aktualności

Muzeum Abet Laminati ponad 50 historii

W lipcu 2013 otwarto muzeum Abet Laminati. Muzeum zaprojektowane zostało przez architekta Matteo Scalisei znajduje się w samym sercu fabryki Abet Laminati. Na powierzchni około 600 metrów kwadratowych zgromadzono 137 mebli, przedmiotów użytkowych i akcesoriów, które dokumentują ponad pół wieku historii współpracy firmy z wieloma znanymi i cenionymi projektantami.

Ekspozycję zaaranżowano w porządku chronologicznym, dzięki czemu zwiedzający mogą zobaczyć jak współpraca producenta i projektanta ewoluowała w czasie. Ściany korytarza prowadzącego do muzeum wykonano z laminatu kompaktowego zadrukowanego metodą Digital Print. Zaprezentowano na nich "kamienie milowe" w rozwoju firmy od jej zarania w 1957 roku oraz nazwiska całej plejady wybitnych architektów i projektantów z całego świata, z którymi Abet Laminati miał przyjemność pracować.

Muzeum zadedykowane zostało dwóm wybitnym postaciom w historii firmy - jej założycielowi Enrico Garbarino oraz jego córce i wieloletniej Prezes firmy do 2011 roku - Cesarze Mazzola Garbarino.